فناوری پردازش نوین اطلاعات خوارزمی فپنا
دوشنبه 8 خرداد 1402 03:52:35

با توجه به روش ها و ابزارهای موجود، برای حذف رمز عبور برخی از گوشی ها راه کارهایی وجود دارد. این موضوع وابسته به برند گوشی، مدل آن و نسخه سیستم عامل نصب شده روی گوشی و همچنین تاریخ آخرین به روزرسانی وصله امنیتی روی گوشی می باشد. بنابراین در صورت فراموشی رمز عبور گوشی می توانید با تیم تخصصی شرکت فپنا موضوع را مطرح کرده و با ارائه مشخصات بالا نسبت به امکانپذیری این موضوع اطلاع کسب نمایید.

با توجه به اینکه گوشی های تلفن همراه اغلب به اینترنت متصل هستند، امکان آلوده شدن آنها به بدافزار و یا ویروس خیلی زیاد می باشد. در صورت آلوده شدن گوشی تلفن همراه به بد افزارها احتمال به سرقت رفتن اطلاعات شما و ورود افراد غیر مجاز به حریم خصوصی شما وجود دارد. تیم تخصصی شرکت فپنا با استفاده از مهارت ها و ابزارهای تخصصی امکان بررسی گوشی تلفن همراه و تشخیص آلودگی به بدافزار و همچنین پاک سازی آن را فراهم کرده است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف و ارائه برنامه های مختلف کاربردی، این امکان فراهم شده است که برخی از افراد بتوانند بدون کسب اجازه از افراد اقدام به تحت کنترل قرار دادن گوشی تلفن همراه آنها نمایند، تیم فپنا با استفاده از مهارت های تخصصی و ابزارهای ویژه، امکان بررسی گوشی های تلفن همراه به منظور کشف فعالیت های مشکوک و غیر مجاز را فراهم کرده است.

با توجه به وجود ابزارهای تخصصی در شرکت فپنا امکان انتقال کلیه اطلاعات گوشی های تلفن همراه به گوشی های جدید فراهم شده است.

با توجه به وجود ابزارهای تخصصی و مهارت های ویژه تیم تخصصی شرکت فپنا، امکان دستیابی و جمع آوری اطلاعات گوشی های تلفن همراه آسیب دیده وجود دارد. به این نکته باید توجه کرد که این فعالیت به برند و مدل گوشی و نسخه سیستم عامل و برخی ویژگیهای دیگر وابسته است و ممکن است برای برخی از گوشی ها امکانپذیر باشد و برخی گوشی های دیگر امکان پذیر نباشد. لازم به ذکر است برای اغلب گوشی ها با استفاده از روش های سخت افزاری امکان انجام این فعالیت وجود دارد لیکن احتمال آسیب رسیدن به گوشی وجود دارد.

با توجه به ابزارها و مهارت های تیم تخصصی فپنا امکان دریافت نسخه پشتیبان از اغلب اطلاعات موجود در گوشی های تلفن همراه از قبیل پیام های متنی، تماسها، مخاطبین و … فراهم شده است.

دسترسی به اطلاعات چت ها و پیام ها در برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی نیاز به دسترسی ریشه (Root) در گوشی های با سیستم عامل اندروید و یا jailbreak کردن گوشی های آیفون دارد. لیکن شرکت فپنا با داشتن مهارت تخصصی و دستیابی به روش های ویژه این امکان را فراهم کرده است که بدون نیاز به دسترسی ریشه و یا jailbreak به اطلاعات برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کرده و یک فایل پشتیبان از آنها بر روی رایانه فراهم کند. همچنین این امکان فراهم شده است که تمامی چت ها و پیام ها در قالب هایی مانند pdf، Html و …. گزارش شود.