درحال بارگذاری...
Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

اولین مرحله جرم یابی دیجیتال، جمع آوری شواهد می باشد. در مرحله پس از  دسته بندی، شواهد باید تحلیل شوند. با توجه به ظرفیت بالای رسانه های دیجیتال و حجم زیاد اطلاعات موجود در آنها، تحلیل شواهد بدون استفاده از راه کارهای ارائه شده کار زمان بر و طاقت فرسایی است. یکی از راه کارهای تحلیل یافته های دیجیتال ایجاد ارتباط بین ادله و شواهد می باشد. از این طریق می توان پس از ایجاد ارتباط بین شواهد، برخی شواهد را هم کشف و شناسایی کرد و مسیر تحلیل تسهیل می گردد.

ایجاد ارتباط بین شواهد روش های مختلفی دارد و با استفاده از صفات و ویژگیهای آن انجام می گردد. برای مثال همه فایل ها، دارای صفاتی از قبیل حجم، زمان ایجاد، ایجاد کننده، آخرین دسترسی و … هستند. بنابراین می توان از طریق اطلاعات ایجاد کننده، برخی از فایلها را به هم مرتبط کرد و یا در مورد زمان ایجاد و یا زمان آخرین دسترسی هم همینطور می باشد. از دیگر شواهدی که ارتباطات در آنها بسیار حائز اهمیت است، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها می باشند. در اینجا امکان ایجاد ارتباط بین شواهد از طریق دنبال کننده های یک فرد، دوستان، مخاطبین و … وجود دارد.

بنابراین با استفاده از این روش ها می توان محدوده شواهد را بسیار کوچک کرده و روند کشف و تحلیل را تسهیل نمود. شرکت فپنا با داشتن تیمی متخصص در حوزه جرم یابی دیجیتال و با در دست داشتن ابزارهای مختلف و مهارت های ویژه امکان ارائه خدمات در این حوزه ها را فراهم کرده است.

بالا