فناوری پردازش نوین اطلاعات خوارزمی فپنا
دوشنبه 8 خرداد 1402 04:01:33

مشکلات اندروید 11

مدتی است که جدیدترین و آخرین نسخه سیستم عامل اندروید، با عنوان اندروید 11 معرفی شده است. این سیستم عامل با قابلیت ها و امکانات پیشرفته تری در مقایسه با سری های قبلی اندروید، منتشر شده است. با وجود امکانات قابل توجه، از کنار مشکلات و ایرادات نرم افزاری به وجود آمده در سیستم عامل اندروید 11، نمی توان به سادگی عبور نمود. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین مشکلات اندروید 11 می پردازیم.

  • کرش مداوم گوگل پلی

کرش پی در پی گوگل پلی، یکی از مشکلات اندروید 11 محسوب می شود. در این حالت گوگل پلی پس از راه اندازی دچار مشکل شده و کاربر قادر به استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای آن نمی باشد. در برخی مواقع ممکن است کرش برنامه به علت خرابی حافظه کش دستگاه باشد. برای رفع این مشکل به تنظیمات گوشی رفته و از قسمت Apps & Notifications یا برنامه ها و اعلان ها، بر روی گزینه see all x apps کلید کنید. در لیست مربوطه به گوگل پلی و  سپس به بخش storage & cache رفته و بر روی گزینه های Clear cache & Clear storage بزنید. سپس گوشی را ریست کنید.

  • نبود فضای ذخیره سازی کافی

از دیگر مشکلات اندروید 11 می توان به نبود فضای ذخیره سازی مناسب در دستگاه، اشاره نمود. در صورت نداشتن حافظه کافی، می بایست نسبت به حذف پرونده ها و فایل های اضافی اقدام کرد. برای سر و سامان دادن به فایل های گوشی می توان از برنامه Files by google، استفاده نمود. همچنین، برنامه Disk Usage، از دیگر ابزارهای حرفه ای در این زمینه محسوب می شود.

  • دانلود نشدن برنامه توسط گوگل پلی

عدم دانلود برنامه ها به وسیله گوگل پلی، از دیگر مشکلات رایج اندروید 11 قلمداد می گردد. برای رفع این مشکل می بایست حافظه کش گوگل پلی را پاک کرد. روش دیگر حذف کردن تاریخچه گوگل می باشد. برای اجرای این روش ابتدا گوگل پلی را اجرا کرده و سپس وارد تنظیمات آن شوید. در ادامه گزینه مربوط به clear local search history را انتخاب کرده تا تاریخچه گوگل پلی حذف گردد.

سامسونگ و اندروید 11:

  • خطای مداوم اپلیکیشن ها

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند سامسونگ پس از استفاده از سیستم عامل اندروید 11، بروز مشکل در منوی چند وظیفه ای را گزارش داده اند. در این حالت، برنامه های در حال اجرا به صورت مداوم با خطا مواجه می‌شود. تعویض نرم افزارها و اپلیکیشن ها در این سیستم عامل، سه ثانیه یا بیشتر به طول می انجامد. همچنین، در این حالت، نمایشگر دستگاه سیاه و خاموش می شود. این مشکل، استفاده از حالت چند وظیفه ای دستگاه را با اختلال مواجه می سازد.

  • وجود باگ های نرم افزاری

وجود باگ های نرم افزاری، یکی دیگر از مشکلات اندروید 11 گوشی های هوشمند سامسونگ، گزارش شده است. علی رغم مجهز شدن برخی از گوشی های سری گلکسی به رابط کاربری one ui 3.0 و سیستم عامل اندروید 11، اما فرآیند به روز رسانی این سیستم عامل از سوی شرکت سامسونگ متوقف گردید. بسیاری از کارشناسان وجود باگ های نرم افزاری را عامل عدم به روز رسانی می دانند.

  • داغ شدن بیش از حد دستگاه

بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ پس از به روز رسانی و دریافت سیستم عامل اندروید، داغ شدن بیش از اندازه گوشی را گزارش کرده اند. این افزایش دمای گوشی در هنگام استفاده های معمولی از دستگاه ایجاد می‌گردد. علاوه بر این، غیر فعال شدن، قابلیت های لمسی، از کار افتادن تاچ و تار شدن تصاویر و نمایشگر، از دیگر مشکلات گزارش شده توسط کاربران گوشی های سامسونگ، پس از دانلود و نصب سیستم عامل اندروید 11، اعلام شده است.

شیائومی و اندروید 11 :

خاموش شدن گوشی، از مشکلات رایج دارندگان موبایل هوشمند شیائومی پس از نصب سیستم عامل اندروید 11، عنوان شده است. با توجه به بیانیه منتشر شده از سوی شرکت شیائومی، از کاربران خواسته شده که در صورت مواجهه با این مشکل، گوشی هوشمند خود را به مراکز معتبر برای تعمیر تحویل داده تا ایرادات برطرف گردد.علاوه بر این، عده ای دیگر از کاربران گوشی های شیائومی، ناقص بودن به روز رسانی اندروید 11 را اعلام کرده اند. در این شرایط پس از دریافت به روز رسانی گوشی های هوشمند این عده با مشکلات مختلفی مواجه شده اند. به عبارت دیگر، آپدیت سیستم عامل نه تنها، عملکرد گوشی های شیائومی را بهبود نبخشیده است، بلکه، اختلالات بسیاری زیادی را برای کاربران این مدل از گجت های هوشمند، ایجاد کرده است. همچنین، برخی دیگر از کاربران، از کار افتادن کامل دستگاه را بیان کرده اند.

هوآوی و اندروید 11 :

مشکلات مربوط به سیستم عامل اندروید 11، دامن دارندگان گوشی های هوآوی را نیز گرفته است. بسیاری از کاربران این گوشی، پس از به روز رسانی دستگاه، باز شدن برنامه ها و اپلیکیشن ها را به صورت خودکار، اعلام کرده اند. همچنین، عده ای دیگر عنوان داشته اند که پس از دریافت سیستم عامل اندروید 11، کارکرد و قدرت پردازش گوشی آنها بسیار کند و با تاخیر صورت می گیرد. وجود مشکلات سخت افزاری، مانند از کار افتادن تاچ دستگاه، سیاه شدن صفحه نمایش در هنگام کارکرد و گرم شدن بیش از حد بدنه و ساختار گوشی، از دیگر مشکلات اعلام شده توسط کاربران گوشی های هوشمند هوآوی می باشد. علاوه بر این، ریست شدن ناگهانی گوشی، یکی از مشکلات شایع و رایج گوشی های هوآوی، پس از دریافت سیستم عامل اندروید 11 اعلام شده است. در این شرایط کاربر به محض دریافت آخرین و جدیدترین نسخه نرم افزار، با مشکلاتی از قبیل خاموش و روشن شدن پی در پی دستگاه مواجه می شود.  ناگفته نماند که هنگ شدن دستگاه را می توان از دیگر مشکلات ایجاد شده توسط سیستم عامل اندروید 11 برشمرد. پس از دانلود و نصب آخرین ورژن سیستم عامل، گوشی هوآوی دچار هنگ شدن می شود. همچنین، در هنگام انجام همزمان برنامه ها، علاوه بر کاهش سرعت و عملکرد دستگاه، پردازش اطلاعات و داده ها نیز به کندی و با تاخیر زیاد انجام می شود.