فناوری پردازش نوین اطلاعات خوارزمی فپنا
چهارشنبه 9 فروردین 1402 05:44:00

آخرین تغییرات نرم افزار جرمیابی گوشی های تلفن همراه اکسیژن در نسخه 15.1

نرم افزار اکسیژن راه حل های قانونی برای جرم یابی دیجیتال به نهاد های امنیتی و سازمانها در آخرین نسخه خود ارائه میدهد. نرم افزارجرم یابی اکسیژن در نسخه 15.1 چندین روش برای دسترسی به داده های موبایل و همچنین بهبود در زمینه تحلیل داده ها و چهره نگاری دارد.

تقویت پشتیبانی برای دستگاه های MTK

نرم افزار جرم یابی اکسیژن در نسخه 15.1 دستگاه های اندرویدی بر پایه MTK را پشتیبانی میکند. دستگاه های اکسیژن برای عبور از پسورد دستگاه های اندروید کنونی با چیپست هایMT6765  وMT6580  بر پایه TEE Trusty و File-Based Encryption (FBE)    از روش bruteforce  استفاده میکند.

علاوه بر این، دستگاه های اندرویدی بر پایه چیپست MT6739  دارای تکنولوژی TEE Kinibi و Full-Disk Encryption (FDE) توسط برنامه پشتیبانی می شود.

همچنین توانایی رمزگشایی فریمور دستگاه های شیائومی پوکو بر پایه چیپست Mediatek MT6769T که شامل Xiaomi Poco M2, Xiaomi Redmi 9 Global, Xiaomi Redmi 9 Prime و دارای تکنولوژی File-Based Encryption (FBE) به برنامه اضافه شده است.

استخراج Android Keystore از دستگاه های مبتنی بر Qualcomm

قابلیت استخراج کلید رمزنگاری از Android Keystore از دستگاه هایی بر پایه چیپست های کوالکام از قبیل MSM8917, MSM8937, MSM8940, and MSM8953 را به برنامه اضافه شده است.

برای استفاده از این قابلیت ها، روش Qualcomm EDL  را در برنامه جرم یابی اکسیژن انتخاب شده است. با استخراج کلید های رمزنگاری نرم افزار جرم یابی اکسیژن می تواند Briar, ProtonMail, Silent Phone, and Signal apps را بازگشایی کند.

بروزرسانی استخراج دیگر دستگاه ها

استخراج دیگر دستگاه ها شامل موارد زیر می شود :

  • برای استخراج دستگاه هایی بر پایه Spreadtrum-based طراحی مجدد شده است. اکنون این روش برای استخراج دیگر دستگاه ها در نرم افزار جرم یابی اکسیژن در دسترس می باشد.
  • با استفاده از agent اندروید، قابلیت استخراج داده های چت ها از برنامه Discord و استخراج انتخابی گفتگوها  در نرم افزار بروزرسانی شده است.
  • رابط کاربری برای استخراج داده ها در سیستم عامل های انتخابی با agent های checkm8, SSH, و iOS  بهبود یافته است.
  • پشتیبانی کامل استخراج برای iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, and iPhone 14 Pro Max با دستورات بکاپ گیری iTunes انجام شده است.

پشتیبانی برنامه

در نرم افزار جرم یابی اکسیژن Detective v.15.1 پشتیبانی نرم افزار های جدید زیر اضافه شده است:

riar (Android)

AppLock (Android)

Default Sound Recorder (Android)

FileSafe (Android)

Zoho Mail (iOS, Android)

JustTalk (iOS)

Microsoft Bing (iOS)

Shazam (iOS)

IRL (iOS)

تعداد کل نسخه های اپلیکیشن های پشتیبانی شده اکنون از 34300 فراتر رفته است.

 

 

دسته بندی ها